«Россиянең югары социаль нәтиҗәлелек оешмасы» Бөтенроссия конкурсы - 2024

2024 елның 24 апреле, чәршәмбе

«Россиянең югары социаль нәтиҗәлелек оешмасы» Бөтенроссия конкурсы старт алды — 2024.

Конкурсның максаты җәмәгатьчелеккә социаль мәсьәләләрне хәл итүдә югары социаль нәтиҗәлелеккә ирешүче Россия оешмаларының тәҗрибәсен тәкъдим итү һәм оешмаларда социаль партнерлык формаларын үстерүгә ярдәм итү.

Конкурста Россия юридик затлары, оештыру-хокукый формасына, милек формасына һәм гамәлгә ашырыла торган икътисади эшчәнлек төрләренә карамастан, шулай ук аларны оештырган юридик затлар белән килешү буенча аларның филиаллары катнаша ала.

Конкурста катнашу бушлай нигездә башкарыла.

Оешма конкурсның төбәк этабында катнашу өчен бер яки берничә номинация буенча гариза бирергә хокуклы. Социаль-хезмәт мөнәсәбәтләрен җайга салу буенча Удмурт республика өчьяклы комиссиясе тарафыннан билгеләнгән Конкурсның төбәк этабы җиңүчеләре конкурсның федераль этабында катнашу өчен тәкъдим ителәчәк.

2024 елда Конкурс 17 номинация буенча үткәреләчәк:

1. "Җитештерү өлкәсе оешмаларында эш урыннары булдыру һәм үстерү өчен";

2. »Җитештерү өлкәсенә карамаган оешмаларда эш урыннары булдыру һәм үстерү өчен";

3.»Җитештерү өлкәсе оешмаларында җитештерү травматизмын һәм һөнәри авыруларны киметү өчен";

4."Җитештерү өлкәсендә булмаган оешмаларда җитештерү травматизмын һәм һөнәри авыруларны киметү өчен»;

5.»Җитештерү өлкәсе оешмаларында кадрлар потенциалын үстергән өчен";

6.»Җитештерү өлкәсенә карамаган оешмаларда кадрлар потенциалын үстергән өчен";

7.»Җитештерү өлкәсе оешмаларында сәламәт яшәү рәвешен формалаштырган өчен";

8.»Җитештерү өлкәсенә карамаган оешмаларда сәламәт яшәү рәвешен формалаштырган өчен";

9."Җитештерү өлкәсе оешмаларында социаль партнерлыкны үстерү өчен";

10.»Җитештерү өлкәсенә карамаган оешмаларда социаль партнерлыкны үстергән өчен";

11.»Югары социаль нәтиҗәлелеккә ия кече оешма";

12.»Территорияләрне үстерүгә социаль инвестицияләр һәм хәйриячелек керткән өлеше өчен"

13.»Җитештерү өлкәсе оешмаларында гаилә бурычлары булган хезмәткәрләргә иң яхшы шартлар өчен";

14.»Җитештерү өлкәсендә булмаган оешмаларда гаилә бурычлары булган хезмәткәрләргә иң яхшы шартлар өчен";

15.»Оешмада инвалидларны эшкә урнаштырган өчен";

16. »Күп балалы ата-аналар һәм аларның балалары хезмәткәрләренә җитештерү өлкәсе оешмаларында ярдәм иткәне өчен";

17. »Күп балалы ата-аналарга һәм аларның балаларына җитештерү өлкәсендәге оешмаларда ярдәм иткән өчен".

Гариза һәм барлык кушымта документлары 2024 елның 1 маена кадәр Россия Федерациясе Хезмәт һәм социаль яклау министрлыгы сайтында «Россия югары социаль нәтиҗәлелек оешмасы «бөтенроссия конкурсын үткәрү мониторингы» программа-мәгълүмат комплексының электрон Кабинетында формалаштырыла. адресы: https://ot.rosmintrud.ru/ Интернет мәгълүмат-коммуникация челтәрендә.

Конкурста катнашу шартлары һәм аны үткәрү тәртибе турында тулырак мәгълүмат белән Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы сайтында танышырга мөмкин (https://mtsz.tatarstan.ru/2024-god-7548909.htm).

Белешмәләр өчен телефоннар: 8 (843) 557-21-23, 557-21-15.