Район башлыгының Ураза бәйрәме белән котлавы!

2020 елның 22 мае, җомга

Сезне ихлас күңелдән изге Рамазан ае тәмамлану һәм Ураза бәйрәме башлану белән котлыйм!

Ураза бәйрәме - бәйрәмне изге уразаның төп йолалары - рухи чистарыну, тынычлык, шәфкатьлелек, игелекле гамәлләр кылу гәүдәләндерә. Бу кыйммәтләр барлык традицион дини конфессияләргә бертөрле якын һәм аңлаешлы. Алар дуслыкка һәм иҗат итүгә, яхшылыкка һәм кызгануга, мохтаҗларга ярдәм итүгә этәрә, тарихи яктан тынычлык һәм татулык нигезе булып хезмәт итә.

Бу бөек бәйрәмдә мин һәр йортка һәм һәр гаиләгә җылы һәм шатлык, татулык, иминлек керүен телим. Ураза гаете барыбызны да рухи тынычлык һәм үз көчебезгә ышаныч белән бүләкләсен. Сезнең тормыш юлыгыз игелекле эшләр һәм гамәлләр белән юлдаш булсын. Сезгә озын елларга сәламәтлек һәм бәхет, барлык изге эшләрегездә уңышлар, тынычлык һәм иминлек телим!

Хөрмәт белән,Р.Ф.Хисаметдинов