Апас районы халкы Раштуа бәйрәмен билгеләп үтте

2020 елның 9 гыйнвары, пәнҗешәмбе

7 гыйнвар иртәсендә Биештә бәйрәм Иоанн Предтечи чиркәвендә башланды, анда Буа шәһәренең Троицк мәхәлләсе башлыгы протоиерей Иоанн Ткачук мәхәллә кешеләре өчен Раштуа хезмәте үткәрде. Тантанада район башлыгы Равил Хисаметдинов, район башкарма комитеты җитәкчесе урынбасарлары, район руханилары катнашты. Бәйрәм мәдәният йортында дәвам итте, анда тамашачыларны үзешчән сәнгать осталары концерт белән сөендерде. Авыл халкы һәм килгән кунаклар коймак белән чәй эчтеләр, ярминкәдә кирәкле товарлар сатып алдылар. Православие бәйрәмен Азбаба авылында да зурлап билгеләп үттеләр. Биредә яшәүчеләр өчен шулай ук Чиркәүдә бәйрәм хезмәте үткәрелде. Район башлыгы Равил Хисаметдинов, район мөхтәсибе Мирхәт хәзрәт Җамалиев бәйрәм белән котладылар. Якын-тирә авыллардагы Азбабада яшәүчеләр рәхәтләнеп ял иттеләр, дуслар һәм туганнар белән бергә Раштуаны билгеләп үттеләр.