октябрь, 2017 ел
чәршәмбе

Әлеге халыкара конкурс-фестиваль быел да Казан мәдәният һәм сәнгать университетының концерт залларында узды.

Акхуҗа авылында яшәүче Әлфинур Сабитова 90 яшьлек гомер бәйрәмен билгеләп узды.

«Сәләт» балалар иҗаты үзәге хезмәткәрләре Өлкәннәр ункөнлеге хөрмәтенә район үзешчәннәре көче белән әзерләнгән концерт программасында катнашып, Апас мәдәният йорты сәхнәсендә бик килешле һәм матур итеп чыгыш ясадылар.

Районның яшьләр эше һәм спорт  комитеты әзерләгән эш программасында октябрь аенда барлыгы 15 спорт  ярышлары үткәрү, зона, республика спорт чараларында катнашу каралган.

Быел шикәр чөгендереннән 120 мең тонна уңыш алу көтелә. Чәчелгән барлыгы 3000 гектардан 10 октябрьгә 110000 тонна шикәр чөгендере алынды.

Апас үзәк хастаханәсе хезмәткәре Лилия Вәлиуллина әлегә кадәр Кайбычта “Миләшкәй” балалар бакчасы музыка тәрбиячесе булып эшләде.

«Халык контроле» сайтында Н. авылында берәүнең спиртлы эчемлекләр белән законсыз сату итүе турында хәбәр пәйда булды.