Татарстанда республика эшкуарларына ярдәм чаралары комплексын расладылар

2023 елның 30 гыйнвары, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм итү Фонды генераль директоры Айдар Салихов 30 гыйнвардан эшкуарлар һәм үзмәшгульләр өчен яңартылган ташламалы микрофинанс продуктлары булачагы турында сөйләде. Микрофинанс Продуктлары исемлеге яңартылды: «Экспресс», «Стартап»продукты. Микрофинанс продуктлары шартларында 2 ел урынына 3 елга кадәр микрозайм бирү вакыты үзгәрде.
«Минем бизнес» үзәге продукцияне сертификацияләү һәм алга этәрү, маркетплейсларда чыгу, Россия Федерациясе буенча күргәзмәләр һәм ярминкәләрдә катнашу, шулай ук хисап һәм документ әйләнеше сервисларына бушлай керү мөмкинлеген бирү буенча финанс булмаган ярдәм чаралары һәм хезмәтләр күрсәтүне дәвам итәчәк.
 Моннан тыш, «минем бизнес» үзәге 2023 елдан эшкуарлар өчен яңа бушлай хезмәтләр булачагын хәбәр итте:
* Продукцияне автоматик рәвештә интернет-реклама җибәрү сервислары аша алга таба мавыктыру белән укыту: продукцияне/хезмәтләрне Интернетта алга этәрү буенча онлайн форматта укыту курслары. Курслар нәтиҗәләре буенча Яндекс сервисына язылу бирелә.Тиешле мәйданнарда бизнес өчен» акыллы " реклама башлый торган Бизнес
* Бизнес алып бару курсларына керү мөмкинлеге бирү
Сайлау өчен онлайн укыту курсына керү:
- команда һәм делегация;
- бизнесны яңа чынбарлыкка яраклаштыру;
- ВКонтакте белән танышу: реклама җибәрелгәнче.
Экспортка ярдәм итү үзәге экспорт юнәлешле эшкуарларга, шулай ук экспортка чыгарга планлаштырган эшкуарларга ярдәм итүне дәвам итәчәк. Алар өчен ярдәм чаралары булачак:
 Тышкы икътисадый эшчәнлекне укыту
 Халыкара электрон сәүдә мәйданчыкларында товарны (эшләрне, хезмәтләрне) урнаштыруда ярдәм итү хезмәте
 Чит ил контрагентын эзләү
 Экспорт контрактын озату
 Продукцияне транспортлауны оештыруда һәм тормышка ашыруда ярдәм итү
 Халыкара сертификат
 Халыкара күргәзмәләрдә катнашу
 Акселерация программасында катнашу
 Тизләтү программалары:
- "Экспорт Тизләтү»;
- "Экспортерлар 2.0».

Үзмәшгульләр һәм эшмәкәрләр өчен финанс булмаган хезмәтләргә гаризалар кабул итү электрон форматта Россия Федерациясе җирле үзидарә органнарының Циффрлы платформасында узачак.
Исегезгә төшерәбез, Эшкуарлыкка ярдәм итү фонды 777 ташламалы микрозайм биргән «минем бизнес»үзәгендә 11 мең эшкуар һәм үзмәшгульләр 1,5 млрд.сумлык 44 меңнән артык хезмәт алган. Экспортка ярдәм итү үзәге ярдәме белән 78дән артык эшкуар экспортка чыкты һәм 27 миллион доллардан артык суммага экспорт контрактлары төзеде.

Республикада кече һәм урта эшкуарлыкка ярдәм итү чаралары турында күбрәк Татарстанның «минем бизнес» үзәгенең рәсми сайтында, шулай ук +7 (843) 524-90-90 телефоны аша белергә була.