Эш визиты белән районга инвестор, «Ува-молоко» ҖЧҖ финанс директоры Татьяна Зубарева килде.

2020 елның 30 июле, пәнҗешәмбе

Бүген районга эш визиты белән инвестор, «Ува-молоко» ҖЧҖнең финанс директоры Татьяна Зубарева килде. Район башлыгы Равил Хисамутдинов һәм район хакимиятенең җаваплы хезмәткәрләре белән берлектә “Апас сөт комбинаты”н реконструкцияләүнең барышы белән таныштылар һәм сөт эшкәртү өчен яңа кайтарылган җиһазлар белән таныштылар. Делегация обьектны караганнан соң инвестицион проектны гамәлгә ашыруның уңай динамикасын билгеләде һәм сөт эшкәртү заводын тизрәк ачу өчен җаваплы затлар өчен төп бурычларны билгеләде. Әлеге инвестицион проект район өчен бик әһәмиятле, чөнки аны гамәлгә ашырганда 100 гә якын апаслы эшкә урнаштырылачак, салым базасы артачак.