Республика конкурсының заявка кампаниясе башлану турында

2024 елның 15 апреле, дүшәмбе

«2014-2025 елларга Татарстан Республикасында терроризм һәм экстремизмны профилактикалау "ярдәмче программасын гамәлгә ашыру кысаларында Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы «Татарстан Республикасы Иҗат яшьЛәре академиясе" Региональ иҗтимагый оешмасы белән берлектә Татарстан Республикасында Террорчылыкка каршы комиссия аппараты ярдәме белән ел саен Татарстан Республикасында Террорчылыкка каршы комиссия аппараты җитәкчесенең яшь ярдәмчесе вазыйфасына Конкурс (алга таба – Конкурс) гамәлгә ашырыла.

Конкурс кысаларында катнашучылар куркынычсызлык өлкәсендә уникаль белем, эксперт ярдәме, проектлау күнекмәләре, профилактик чаралар оештыру күнекмәләре алачак.

Конкурста Татарстан Республикасы территориясендә яшәүче 18 яшьтән алып 35 яшькә кадәрге яшьләр катнаша ала. Конкурста җиңүчеләргә Татарстан Республикасында Террорчылыкка каршы комиссия аппараты җитәкчесенең яшь ярдәмчесе статусы беркетелә һәм таныклыгы бирелә.

Конкурсның заявка кампаниясе 2024 елның 18 апреленә кадәр дәвам итәчәк. Катнашу өчен сайтта анкета тутырырга кирәк: https://atmrt.ru/youngassistant.