июль, 2018 ел
дүшәмбе

1-14 июль көннәрендә “Алтын каләм“ балалар, яшүсмерләр һәм яшьләр фестивале узды. 100 яшь журналист теплоход белән сәяхәткә чыкты.

Апас районара янгыннан саклану районара отряды хезмәткәрләре балалары арасында 1 январьдан бу җаваплы һөнәр, янгын куркынычсызлыгына багышланган тематик рәсемнәр конкурсы игълан ителгән иде.

Апаста Ана һәйкәле, үзәк китапханә, элемтә идарәсе, район хакимияте бинасы каршында моннан 10 ел элек пәйда булган чәчәкле сквер-бульварны реконструкцияләү эшләренә әзерлек бара.

Татарстанда алмашынучан болытлы һава көтелә. Урыны белән яңгыр. Төнлә һәм иртән аерым районнарда томан төшүе ихтимал. Җил төньяк - көнбатыштан, талгын. Төнлә һава температурасы +9..+14˚, көндез +19..+24˚ градус.

Кызу көннәрдә су коенучылар тагын да артты һәм шуның белән бергә сулардагы фаҗигаләр саны да бермә-бер арта.