июль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

1 июльдән 31 августа кадәр районда "Куркынычсыз балачак"  акциясе үтә. акциянең максаты -  балаларның игътибарын юлларда, өйдә, урманда, гадәттән тыш хәлләрдә куркынычсызлык кагыйдәләренә җәлеп итү.

Җәйге каникуллар дәвам итә. Укучылар көннәрен ял һәм хезмәтне бәйләп уздыра. Быел районда 1 июньнән 26 июньгә кадәр 14 мәктәп яны лагере оешты. Биредә 200 бала ял итте. Бүгенге көндә Апас урта мәктәбендә 100 балага исәпләнгән “Кояшкай“ хезмәт һәм ял лагере эшли.

Кайчандыр баш мие авырулары, җитешсезлекләре кеше өчен соңгы чик булса, хәзер исә медицина бу өлкәдә дә алга китеп, дәвалану өчен зур мөмкинлекләр булдырды. Дәвалану, дарулар шактый кыйммәт булу сәбәпле, ярдәмгә мохтаҗ авырулыларга, чир белән көрәшүче бер гөнаһсыз балаларга бу сынауларны җиңеп чыгарга һәркем үз өлешен кертә ала.

Толстой елында Татарстанда, аерым алганда КФУда, һәм Татарстаннан читтә 50ләп чара үткәрелгән.