ноябрь, 2017 ел
сишәмбе

Апаста яшәүче Фарис Гыйззәтовка 80 яшь тулуы уңаеннан район башлыгы, Апас башкарма комитеты һәм Апас, район ветераннар Советы исеменнән истәлекле бүләкләр, Рәхмәт Хатлары тапшырылды.

Олы Бакырчы мәктәбе базасында якташ шагыйребез Шәүкәт Галиев хөрмәтенә “Шәвәли оныклары“ төбәкара сәнгатьле шигырь сөйләүчеләр бәйгесе узды.

Апас “Җәмигъ” мәчетендә дәресләр, кичәләр, очрашулар, диспутлар, бәхәсләр, киңәшләр.

Район башкарма комитетында урнашкан район архивында бүген барлыгы 24 мең саклау берәмлеге исәпләнә.

Апаста республика монополиягә каршы көрәш хезмәте (ФАС) вәкилләре кабул итүләр үткәрде.

Районда 14 яше тулган 4562 кеше Россия һәм Татарстан Бердәм идентификация һәм аутентифакация системасы (ЕСИА) хемәтеннән файдалана.

Татарстан Республикасының атказанган артисты, танылган якташыбыз Илсур Сафин 55 яшьлек юбилее уңаеннан Казанның филармония концертлар залында иҗат кичәсен уздырды.