ноябрь, 2017 ел
сишәмбе

Бүген район җитәкчеләре катнашында Табар Черкене, Иске Йомралы, Ишеево авыл җирлекләрендә очрашулар узды.

Апас үзәк хастаханә, поликлиника яшь белгечләре Казанда Универсиада авылында 3-4 ноябрьдә бишенче “Безнең заман” яшьләр иҗаты телевизион конкурсында бик уңышлы чыгыш ясап кайтты.

Дәвешнең “Зөя“ ял-сәламәтләндерү үзәгендә районнан һәм Татарстанның барлык район-шәһәрләреннән җыелган 200 бала ял итә.

Апас аграр көллиятенең 141 нче група, 4 курс студенты Илмир Гыйльметдинов Бөтендөнья “Яшь белгеч” (“ВОРЛДСКИЛЛС”) сайлап алу турында Татарстан һәм Россия күләмендә югары һөнәри осталык үрнәге күрсәтеп призлы урыннар яулады һәм Апасыбызны бөтен илгә таныттты.

Халыклар бердәмлеге көне уңаеннан Апаста көзге ярминкә һөм зур концерт булып үтте.

Апас яшьләре "Безнең заман" фестиваленең гала-концертында катнашты.