август, 2017 ел

Районыбыз басу-кырларында урып-җыю эшләре кызу темпларда бара.

21 августта Татарстан Республикасы Дәүләт Советы хатын-кыз депутатларның “Мәрхәмәт-Мелосердие”берләшмәсе Татарстан Республикасының кеше хокукларын яклау буенча вәкаләтле вәкиле белән берлектә туучы балалар санын арттыру һәм балалы гаиләләргә ярдәм итү буенча тәкъдимнәр өчен “Кайнар линия” телефон элемтәсен оештыра.

10 август көнне җирле шагыйрәбез Вәзимә Зәки кызы Рәхимова катнашында шигырь сөючеләр белән очрашу кичәсе узды.

14 августта Апас мәктәбендә район мәктәпләре сыйныф җитәкчеләренең  “Этнокультура компонентлары нигезендә тәрбия бирү” исемле беренче секция утырышы уздырылды.

Бу гасырда тәүге “Гармун моңы-йөрәк җыры” район фестиваль-конкурсының чираттагы зона этабы 14 августта Аюкөйдергән авылы клубында үтте.

Апас үзәгендә элеккеге санитария-эпидемиология үзәгенә Кызыл Армия урамыннан керүче тыкрык тагын 60 метр озынлыкта, 15 метрга киңәйтелеп, биредә кимендә 50 машинага исәпләнгән заманча автотукталыш ясалачак.