апрель, 2017 ел
чәршәмбе

Тумышы белән Морзалардан булган, бүгенге көндә Апаста кызы Зөһрә янында яшәүче Кафия әби Нәбиуллина 90 яшьлек олы гомер бәйрәмен каршылады.

Апаска  Татарстанның Көнбатыш чикләнгән хәрби гаскәрләр контингенты җәмәгать оешмасы җитәкчесе, запастагы генерал-майор Анатолий Молостов килде.

Үзәк китапханәдә өлкәннәрнең тормышын имин итү, аларны саклау, яклау буенча профилактик чара, очрашу үтте.

-Быелгы район “Аҗаган” уеннарында һәр мәктәп командасы үзен бик  яхшы әзерлекле итеп танытты,-ди район хәрби комиссары Илшат Паймурзин.

Районның ЗАГС бүлегендә икенче яки өченче бәләкәч алып кайткан гаиләләргә Ана капиталы сертификатлары бирелде.

“Алтын алка“ боз сараенда массалы шуу хәзер җомга һәм шимбә көннәрендә кичке сигездән тугызга кадәрле вакыт аралыгында була.

15 апрельдә Апас мәктәбе зур спорт залында мәктәп командалары арасында волейбол ярышлары үткәреләчәк.

Бадминтон уены хәрәкәт, тизлек һәм төзлек ярата.

Буа шәһәренең М. Вахитов исемендәге гимназиясендә 7 апрель көнне "эзләнү эшчәнлеген оештыру” дигән темага багышланган төбәкара фәнни – гамәли конференция булып узды.

Соңгы көннәрдә шоферлар машиналарының көпчәкләрен алмаштыру белән мәшгуль.