апрель, 2017 ел
дүшәмбе

Район Советы һәм башкарма комитетының утырышлар залында балаларны ашату мәсьәләләре буенча киңәшмә узды.

“Созвездие-Йолдызлык“ фестиваленең зона этабында җиңгән балалар район мәдәният йорты сәхнәсендә көн саен репетеция үткәреп, Казанда чыгыш ясау өчен тагын да тырышыбрак хәзерләнәләр.

Борнаш урта мәктәбендә Айдар Илалов призларына волейбол ярышы узды.

Бердәм Дәүләт имтиханы тапшыруның төп этабы 29 майдан 1 июльгә кадәр узачак.

Быел “Дулкыннар“ иҗат бәйгесе татар язучысы, шагыйрь, күренекле җәмәгать һәм сәясәт эшлеклесе, Татарстанның халык шагыйре Рәзил Вәлиевкә 70 яшь тулу уңаеннан, аның иҗатына багышлап уздырылды.

Иске Йомралы "Сандугач" балалар бакчасына, нәниләр белән очрашуга, фельдшер Райхана Гашыйгуллина килде.

Үзәк китапханәнең Гөлинә Мулахметова җитәкчелегендәге балалар китапханәсендә Апас урта мәктәбенең бишенче сыйныф укучылары катнашында экология елына багышлап бәйге үтте.

Апас районы Түбән Барыш авылында яшәүче Рәкига әби Халиковага ачысын да, төчесен дә күп татырга туры килгән. 90 еллык тормыш юлының калын китабы төрле хатирә-истәлекләргә бай аның.

Апас аграр көллияте ашханәсендә кайбер көннәрдә 300-400 кешегә кайнар аш-су пешерелә.