март, 2017 ел
сишәмбе

Дәвештәге “Зөя“ ял-сәламәтләндерү үзәгендә бүген Казан, Яшел Үзән, Апас, Арча, Тәтеш, Биектау, Кама Тамагы, Ослан, Кайбыч, Буа, Чүпрәледән килгән, аз керемле гаиләләрдә тәрбияләнүче 200дән артык бала ял итә.

2017нчы елның 27нче мартында 07.00 сәгатьтә  район хакимияте бинасының утырышлар залында   өченче чакырылыш Апас муниципаль район Советының  чираттантыш  утырышы узачак.

Алкогольле эчемлекләр һәм составында спирт булган продукция әйләнешен контрольдә тоту – район комиссиясенең чираттагы утырышында каралды.

Апаста Нәүрүз 26 мартта, 9.00 сәгатьтә район мәдәният йорты каршында Кышны озату – Нәүрүз бәйрәме уза.

Апаска сигез районның иң яхшы профсоюз активы зона семинар-киңәшмәгә җыелды.

Зөя кебек үк киң, зур сулы булмаса да Имәлле елгасы да кайбер елларда бер дуамалланып ала.

Татарстан Гадәттән тыш хәлләр дәүләт комиссиясенең видеоконференция режимында уздырылган чираттагы эшлекле утырышыннан соң район комиссиясенең дә үз утырышы үткәрелде.

“Ак җилкән“ таныштыру, кавыштыру клубының чираттагы утырышы Зур Күккүз клубында узды.

28 мартта Россия Федерациясе Дәүләт Думасы депутаты Айрат Фаррахов халыкны кабул итә.