"Безнең Татарстан" IX республика яшьләр форумы

2019 елның 18 марты, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Президенты Р. Н. Миңнеханов ярдәме белән тормышка ашырыла торган «Безнең Татарстан» Республика яшьләр форумында катнашу өчен гаризалар кабул итү башланды. Форум яшьләр өчен ел саен уздырыла торган төп мәйданчык булып тора, анда һәр яшь кеше һәм команда үз идеясен яки проектын тәкъдим итә һәм яклый, аны гамәлгә ашыру өчен фикердәшләр таба, иҗтимагый һәм дәүләт ярдәме ала.
Форумда 14-30 яшьлек проект һәм идея авторлары катнаша ала. «Яшь галимнәр» категориясенә караган затлар форумда 35 яшькә кадәр катнаша ала. 2019 елда Форум 9 тематик мәйданчык буенча узачак: «Инновацияләр территориясе», «Архитектура территориясе», «Мәдәният һәм сәнгать территориясе», «Эшкуарлык территориясе», «Игелек территориясе», «Ситуацион үзәкләр элементлары территориясе», «Спорт территориясе», «Кече ватан территориясе», «Гражданлык җәмгыяте территориясе».
Иң яхшы яшьләр проектларын һәм идеяләрен тәкъдим ителәчәк Форумның финал күргәзмәсендә катнашында Татарстан Республикасы җитәкчелеге, шулай ук реестрына кертелгән яшьләр өчен проектларны алга таба алып бару һәм ярдәм итү профильле министрлыклары һәм ведомстволары. Форум «іВолга», «Мәгънәле территория», «Таврида» кебек федераль форумнарда катнашу өчен Татарстан Республикасыннан иң яхшы проектларны сайлап алу буенча төп мәйданчык булып тора.
Гаризаларны теркәү Форумның рәсми сайтында башкарыла www.forumtatarstan.com 2019 елның 25 февраленнән 25 мартына кадәр.
Элемтә өчен җаваплы затлар: Нәфис Сираҗетдинов, форумның башкарма директоры, тел: 8(960)084-21-33; Елизавета Романова, форум администраторы, 8(917)298-69-94.