Татарстанда "Минем тарихым спортта" " исемле балалар эшләре конкурсы старт алды

2018 елның 16 октябре, сишәмбе

Татарстан Республикасында «Балалар спорты» федераль партия проекты координаторы О. И. Павлова инициативасы белән "Минем тарихым спортта" республика конкурсы старт алды. Элеге конкурс Татарстан Республикасында «Балалар спорты» федераль партия проектының Иҗтимагый советы, «Бердәм РОССИЯ» партиясенең Татарстан төбәк бүлеге һәм Татарстан Республикасы спорт министрлыгы тарафыннан яшь буынны физик культура һәм спорт белән системалы шөгыльләнүгә җәлеп итү, сәламәт яшәү рәвешен пропагандалау һәм уңай тормыш җайланмаларын формалаштыру максатында оештырылды.

Конкурска эссе, хикәя, очерка, зарисовка форматындагы текстлар, шулай ук шигырь текстлары кабул ителә. Конкурс мәктәп укучыларының, балалар спорт мәктәпләрендә һәм физкультура-спорт юнәлешендәге өстәмә белем бирү учреждениеләрендә тәрбияләнүчеләрнең иҗади потенциалын ачарга тиеш. Конкурсның форматы балаларга спортның авыр тормыш ситуацияләренә ничек каршы торырга һәм җиңүчеләр булырга ярдәм итәчәген сөйләргә мөмкинлек бирәчәк.

Эшләр электрон рәвештә (doc һәм rtf киңлекләрендә) яисә кәгазьдә (Times New Roman шрифты, 12, катгый интервал 1,5) 2018 елның 10 октябреннән 1 ноябренә кадәр чорда кабул ителә. Әсәрнең күләме-А4 форматындагы 1 биттән дә ким түгел һәм 4 биттән дә артык түгел. Текстны рәсемнәр, фоторәсемнәр белән бизәү хуплана. Эшләр «Бердәм Россия " Бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге җирле бүлекчәсенә бирелә, штп Апас, Совет урамы, 2 йорт адресы буенча (администрация бинасы, 2 кат) белешмәләр өчен телефон:22 3 18.

Конкурс нәтиҗәләре 2018 елның декабрендә билгеле булачак, җиңүчеләр һәм призерлар истәлекле призлар белән бүләкләнәчәкләр.

Тулырак мәгълүмат һәм конкурс турындагы нигезләмә белән «Бердәм Россия» Бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге рәсми сайтында таныша аласыз: https://tatarstan.er.ru/news/2018/10/10/v-tatarstane-startuet-konkurs-detskih-rabot-moya-istoriya-v-sporte